Nemokamos belaidžio interneto (Wi-Fi) tinklo vietos gali būti rastos, jei tik žinote, kur ieškoti. Viešieji belaidžio interneto tinklai restoranuose ir mobiliuose karštuosiuose taškuose siūlo gausybę parinkčių nemokamam interneto prieigai.
Pagrindinis iššūkis yra užtikrinti savo saugumą naudojant šiuos tinklus. Nesaugūs viešieji belaidžio interneto tinklai gali pritraukti įsilaužėlius, todėl savo ryšio užtikrinimas yra būtinas naršant nemokamai.
Skaitykite žemiau pateiktą gairę, norėdami sužinoti daugiau informacijos apie tai, kaip rasti nemokamą belaidį internetą.
Ar galite gauti nemokamą „Wi-Fi“ namuose?
Taip, galite gauti nemokamą „Wi-Fi“ namuose. Patogaus nemokamo „Wi-Fi“ ryšio prieinamumas labai priklauso nuo jūsų buvimo vietos.
Miesto teritorijose, galite būti netoli daugelio „Wi-Fi“ taškų, kurie siūlo nemokamą prieigą. Tačiau nemokamo „Wi-Fi“ namuose suradimas kaimo teritorijose gali būti sudėtingesnis.
Kaip gauti nemokamą Wi-Fi?
Įvertinkite šiuos paprastus būdus, kaip pasiekti nemokamą Wi-Fi naršymui, transliacijoms ar žaidimams.
1. Viešųjų Wi-Fi taškų radimas
Pradėkite ieškoti nemokamo Wi-Fi paslaugų viešuosiuose Wi-Fi taškuose. Jie dažnai randami miestų teritorijose – paieškokite kavinėse, viešbučiuose, restoranuose, prekybos centruose, supermarketuose ir muziejuose. Šiose vietose dažnai suteikiama nemokama Wi-Fi prieiga.
Daug miestų siūlo platų nemokamą Wi-Fi prieigą senamiestyje, viešuosiuose aikštėse ar turizmo zonose.
Dideliuose miestuose, kaip Niujorkas, Barselona ar Paryžius, nemokamas Wi-Fi yra lengvai pasiekiamas. Prieš keliaudami atlikite šiek tiek tyrimų. Štai keletas galimybių pasiekti nemokamą Wi-Fi:
- Viešosios bibliotekos ne tik teikia nemokamą Wi-Fi, bet gali taip pat siūlyti skirtingas vietas, kur galite dirbti su savo nešiojamuoju kompiuteriu.
- Viešieji transporto pasirinkimai, tokie kaip traukiniai ir autobusai, paprastai turi Wi-Fi, nors jie gali apriboti duomenų naudojimo kiekį, kas gali apriboti veiklas, tokią kaip vaizdo įrašų srautinė transliacija.
- Sporto klubai gali teikti nemokamą Wi-Fi, kad galėtumėte būti prisijungę sportuojant, dažnai plečiant šią paslaugą į bet kuriuos kavinės ar bendrų plotų objektus.
- Universitetai ir koledžai įprastai saugo savo Wi-Fi tinklus naudodami slaptažodžius dėl saugumo sumetimų. Tai gali būti ne paprasčiausios vietos pasiekti nemokamą Wi-Fi, tačiau jei tikrai reikia interneto ryšio, bandykite paklausti studento ar personalo nario dėl svečio prieigos.
2. Išmaniojo telefono paverčiant į mobilų WiFi tašką
Jei jūsų išmanusis telefonas palaiko 3G, 4G arba 5G, jis gali tapti mobiliu WiFi hubu. Šis nustatymas leidžia naudoti jūsų „Android“ arba „iOS“ prietaisą, kad galėtumėte prisijungti prie kitų įrenginių, pvz., nešiojamųjų kompiuterių, interneto ryšiui.
Nors jūsų duomenų planas gali riboti aukštos kokybės vaizdo įrašų transliavimą, tai pakanka esminiams uždaviniams, tokie kaip tyrimai ar svarbių el. paštų siuntimas.
Android vartotojams
Kad įjungtumėte nešiojamą „Wi-Fi“ tašką savo „Android“ įrenginyje, atlikite šiuos veiksmus:
- Eikite į „Nustatymai“.
- Pasirinkite „Belaidžiai tinklai“.
- Pasirinkite „Jungimas ir nešiojamas taškas“.
- Aktyvinkite „Nešiojamą „Wi-Fi“ tašką“.
- Sukurkite tvirtą slaptažodį ir įjunkite tašką.
IOS naudotojams
Kad aktyvuotumėte kibernetinį tašką savo iPhone arba iPad įrenginyje, atlikite šiuos žingsnius:
- Atidarykite “Nustatymai”.
- Pasirinkite “Asmeninis kibernetinis taškas”.
- Sukurkite patikimą slaptažodį ir įjunkite parinktį “Leisti kitiems prisijungti”.
3. Naudokite programėles, kad surastumėte nemokamą Wi-Fi netoli
Tie patys „Google Play Store“ ir „App Store“ siūlo keletą programėlių, skirtų padėti jums rasti netoliese esantį nemokamą Wi-Fi.
Pasirinkite programėlę, kuri atitinka jūsų poreikius, ir pradėkite naudotis Wi-Fi, kur bebūtumėte. Štai mūsų geriausi rekomenduojami šių programėlių variantai.
Wi-Fi žemėlapis
Domitės, kokia programa yra optimali, norint rasti nemokamą Wi-Fi ryšį? Svarstykite Wi-Fi žemėlapį. Ši programa teikia išsamų žemėlapį su daugiau nei 100 milijonų taškų, kur yra nemokami Wi-Fi slaptažodžiai ir naudotojų vardai.
Tai efektyvus išteklius, leidžiantis nemokamai prisijungti prie interneto, dėka bendruomenės remiamų atnaujinimų, kurie užtikrina patikimą tinklo informaciją.
Savybės:
- Nemokamas prieigos prie Wi-Fi slaptažodžių.
- Interaktyvus žemėlapis.
- Suderinama su „Android“ ir „iOS“ įrenginiais.
- Papildomi paieškos nustatymai.
Instabridge
Instabridge siūlo platų virš milijono nemokamų viešųjų belaidžių ryšio tinklų duomenų bazę, surinktą bendruomenių indėlių pagalba.
Jis supaprastina ryšio užmezgimą su automatinio ryšio funkcija, kuri įsijungia, kai jūsų įrenginys yra šalia išvardinto belaidžio ryšio taško, eliminuojant poreikį rankiniams paieškoms.
Funkcijos:
- Prieinama tiek „iOS“, tiek „Android“ platformoms.
- Turi daugiau nei 10 mln. slaptažodžių.
- Palaiko visus modernius saugumo protokolus, įskaitant WEP, WPA, WPA2 ir WPA3.
- Suteikia informaciją apie tinklo greitį, populiarumą ir duomenų naudojimą.
4. Gaukite nešiojamą maršrutizatorių
Gaukite nešiojamą maršrutizatorių, kad galėtumėte kurti savo Wi-Fi tašką, kai tik esate. Tai naudinga, jei nešiojate kelis įrenginius, kurie reikalauja interneto prieigos, kai esate iš namų.
Nešiojamas maršrutizatorius veikia 3G, 4G arba 5G tinkluose, panašiai kaip namų maršrutizatorius, bet be laidų. Šie įrenginiai yra kompaktiški ir paprastai prieinami.
Pasirinkdami nešiojamą maršrutizatorių, valdote savo duomenų planą, vengdami būtinybės ieškoti „Wi-Fi mano rajone“. Nors tai nėra nemokama, nes apmokate duomenų išlaidas, tai saugiau nei naudoti viešuosius Wi-Fi taškus.
Saugant viešus Wi-Fi tinklus
Užtikrinti savo ryšį naudojant viešus Wi-Fi tinklus yra būtina. Štai paprastas vadovas, kaip saugoti savo internetines veiklas saugias:
1. Būkite atsargūs su jautria informacija
Kai prisijungi prie naujos tinklo ir pamatote išskleidžiamus langus, neperkraukite jų.
Jie klauso, ar jūs pasitikite tinklu ir sutinkate dalintis savo duomenimis. Visuomet įvertinkite tinklo patikimumą. Jei įmanoma, patikrinkite jo teisėtumą per patikimas šaltiniuosius.
2. Atstatykite savo ugniasienę
Jei išjungėte savo ugniasienę norėdami išvengti išskleidžiamųjų langų, įsitikinkite, kad vėl įjungiate ją prieš jungdamiesi prie viešojo Wi-Fi tinklo.
Tai gali reikalauti keleto papildomų paspaudimų tam tikrose programose, tačiau tai ženkliai stiprina jūsų įrenginio saugumą.
3. Naudokite VPN
Virtualus privatūs tinklai arba VPN užšifruoja jūsų ryšį, todėl jis tampa saugus nuo smalsių žvilgsnių viešuose tinkluose. Patikimas VPN:
- Užšifruoja visą jūsų ryšį, naudojant viešą Wi-Fi.
- Slėpia jūsų IP adresą, mažindamas riziką tapti hakerių atakuojamu.
- Gali turėti papildomų saugumo funkcijų, tokių kaip „Nutraukimo mygtukas“, kuris atjungia jūsų įrenginį nuo interneto, jei jūsų VPN nustoja veikti, arba „Grėsmių apsauga“, kuri blokuoja kenksmingas reklamas, interneto svetaines ir užkrėstus atsisiuntimus.
Vengti šių veiklų, esant viešojo Wi-Fi ryšiui
Viešieji Wi-Fi tinklai, net tie, kurie atrodo patikimi, kelia saugumo riziką. Turėtumėte vengti tam tikrų veiklų, kurios galėtų atskleisti jūsų jautrius duomenis. Tai, ką neturėtumėte daryti viešajame Wi-Fi tinkle:
- Vengti naudoti asmeninius banko programėles, mokesčių svetaines ar kitas svetaines, kurios tvarko jūsų asmeninius duomenis.
- Nesiųskite ir neatverkite el. laiškų su jautria informacija, ypač iš nežinomų šaltinių.
- Atsisakykite siųsti nežinomus failus ar programinę įrangą.
- Vengti svetainių, prasidedančių nuo „http“, o ne saugesnio „https“.
- Nedarykite internetinių pirkinių, reikalaujančių įvesti mokėjimo informaciją.
Vykdydami užduotis, kuriose reikalingi saugūs ryšiai viešojoje erdvėje, naudokite slaptažodžiu apsaugotą mobilųjį maršrutizatorių ar atskirą nešiojamąjį maršrutizatorių.
Svarbu įrenginyje naudoti privatumo ekraną, kad apsaugotumėte ekraną nuo susidomėjusių akių. Tai nėra visiškai patikima, nors tiesiogiai už jums stovintys žmonės gali pastebėti jūsų ekraną.
Išvados
Jei mėgstate keliones, „WiFi Map“ ir „Instabridge“ yra būtini. Roamingo mokesčiai dažnai yra nepalyginamai brangūs, ir ne kiekvienas gali sau leisti naudoti mobilųjį internetą užsienyje.
Šios programos leidžia jums prieiti prie interneto ir naudoti neprisijungusius žemėlapius, kas gali išgelbėti gyvybę skubiose situacijose, ypač atokesnėse vietovėse.
Jeigu artimiausiu metu kelionės arba norite sumažinti mobiliojo interneto kaštus, įvertinkite galimybę įdiegti šias programas.
Skaityti kitomis kalbomis
- English: How to Find Free WiFi For Free
- Español: Cómo Encontrar WiFi Gratis
- Bahasa Indonesia: Cara Menemukan WiFi Gratis
- Bahasa Melayu: Bagaimana untuk Mencari WiFi Percuma
- Čeština: Jak najít zdarma WiFi zdarma
- Dansk: Hvordan finder du gratis WiFi gratis
- Deutsch: Wie man kostenloses WLAN findet
- Eesti: Kuidas leida tasuta WiFi-ühendust
- Français: Comment trouver du WiFi gratuit
- Hrvatski: Kako pronaći besplatni WiFi
- Italiano: Come trovare WiFi gratuito
- Latviešu: Kā atrast bezmaksas WiFi bez maksas
- Magyar: Hogyan talál ingyenes wifit ingyen
- Nederlands: Hoe je Gratis WiFi kunt Vinden
- Norsk: Hvordan finne gratis WiFi gratis
- Polski: Jak znaleźć darmowe WiFi za darmo
- Português: Como Encontrar WiFi Gratuito
- Română: Cum să găsești WiFi gratuit
- Slovenčina: Ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
- Suomi: Kuinka löytää ilmainen WiFi ilmaiseksi
- Svenska: Hur du hittar gratis WiFi gratis
- Tiếng Việt: Cách tìm Wi-Fi miễn phí
- Türkçe: Ücretsiz WiFi Nasıl Bulunur
- Ελληνικά: Πώς να Βρείτε Δωρεάν WiFi Δωρεάν
- български: Как да намерите безплатен WiFi
- Русский: Как найти бесплатный WiFi
- עברית: כיצד למצוא WiFi חינם בחינם [WW]
- اردو: مفت وائی فائی کی تلاش کیسے کی جائے
- العربية: كيف تجد واي فاي مجاني لمدى
- فارسی: چگونه به دنبال اینترنت رایگان بگردیم
- हिन्दी: कैसे मुफ्त में फ्री वाईफ़ाई ढूंढें
- ภาษาไทย: วิธีการหา WiFi ฟรีได้ฟรี
- 日本語: 無料で無料のWiFiを見つける方法
- 简体中文: 如何免费找到免费WiFi
- 繁體中文: 如何免費找到免費WiFi
- 한국어: 무료 와이파이를 무료로 찾는 방법